LAKTO -ZİNCİRLİ GÜBRE SIYIRICI:

1 set LAKTO sıyırıcı birbirine paralel eşit uzunlukta 2 ayrı gübre koridorunu sıyırabilmektedir. Genişlikleri 200-500 cm arasında olan gübre kanalları sıyırılabilir. Bir set sıyırıcıda 2 skreyper, köşe kasnakları, sürücü ve zincir germe düzeni, ahır boyuna bağlı uzunlukta sertleştirilmiş kalibre marine zincir ve PLC'li programlanabilir kontrol ünitesi bulunur.

Kontrol ünitesi 25 ayrı sıyırma saatine programlanabilir. Sistem güç direnci kontrollüdür, koridorda yatan bir hayvanla karşılaştığında sistem bunu belirler ve hayvana zarar vermemek için durur, kalkması için hayvanı istendiği kadar dürter, yol açılırsa devam eder, hayvan kalkmazsa bir dahaki sıyırma saatine kadar olduğu yerde bekler. Böylece hayvanların zarar görmesi veya canları yandığı için makineden korkup birbirlerine zarar vermeleri engellenir.

Sürücü birimi montaj yapılacak barınak ölçülerine göre 0,37, 0,55, 0,75 veya 1,1 kW, 3x400 Volt elektrik motorlarından biriyle donatılır. Skreyper ilerleme hızı 2,8-3 metre/dakikadır. Güç tüketimi emsallerine göre çok düşüktür.